Najpoznatija uskrsna molitva koja se pjeva, počevši od prva uskrsne svete mise iza svake svete mise u uskrsnom vremenu, ‘Kraljice Neba, raduj se Aleluja’, nije obična molitva.
Ova uskrsna molitva naime, kako je poznato u tradiciji crkve nije produkt ljudskog promišljaja, nego vizije koju je imao papa Grgur Veliki.
Naime, kada je Sveti Grgur bio ppa, u to vrijeme 25. travnja 590., u Rimu je bjesnila kuga koja je uzrokovala nebrojene smrti.
Procesija na uskrsno jutro
Knjiga Zlatna legenda Jacobusa De Voraginea iz 1914. govori o papi Grguru koji predvodi procesiju oko Rima na uskrsno jutro kako bi od Blažene Djevice Marije zatražio pomoć da zaustavi kugu.
Grgur je nosio sliku Gospinu, koju je, kako se kaže, načinio sveti evanđelist Luka.
I odmah je smrtnost prestala, a zrak je postao čist i bistar, a oko kipa je čuo glas anđela” koji su pjevali prva tri retka ove himne:
“Kraljice neba, raduj se, aleluja. Jer koga si dostojna bila nositi, aleluja. Uskrsnu kako je rekao, aleluja.” A Papa Grgur nastavio je pjevati četvrti redak: “Moli za nas Boga, aleluja”.
U isto vrijeme sveti Grgur je vidio anđela na dvorcu koji je očistio mač sav krvav i stavio ga u korice; i time je Sveti Grgur shvatio da je pošast ove smrti prošla i nakon toga je dvorac nazvan Dvorac Anđela,” ili kako je sada poznat, Castel Sant’Angelo.
Potresna vizija Ivana Pavla II, vidio je Europu: ‘Napast će je, oni dolaze’