Gradonačelnik Čabra Antonio Dražović upozorio je na višemjesečni problem s telefonskim signalom u naseljima Mandli i Okrivje u Gorskom kotaru. Zbog klizišta koje se dogodilo uz glavnu cestu u čabarsko-pleškoj dolini prekinute su i telekomunikacijske veze, pa dio stanovnika već dugo nema fiksnu telefoniju ni signal.
Situacija je posebno zabrinjavajuća jer u tim mjestima živi velik broj starijih i nemoćnih ljudi. Nedavni slučaj pokazao je koliko to može biti opasno: 85-godišnjoj ženi pozlilo je, ali nije mogla nikoga nazvati jer telefonska linija nije radila.
“Budući da telefonskih veza nema, gospođa nije mogla javiti da joj je loše pa je sreća u nesreći bila da smo mi naišli i pomogli joj. No, što će biti kad se netko ne pojavi?” pita se gradonačelnik Dražović za portal Novi list.
Upozorenje gradonačelnika
Iako je klizište u međuvremenu sanirano, telefonski kvar i dalje nije otklonjen unatoč brojnim prijavama. Zbog toga iz Grada Čabra putem medija ponovno apeliraju na telekomunikacijsku tvrtku da hitno popravi fiksnu mrežu u Mandlima i Okrivju.
“Prije nego se dogodi kakva tragedija”, upozorio je gradonačelnik Antonio Dražović.

