Premijer Republike Srpske Savo Minić podnio je ostavku kako bi spriječio moguće osporavanje mandata njegove vlade na sudu zbog spornih okolnosti imenovanja. Nakon razgovora s predsjednikom RS-a Sinišom Karanom, najavljeno je da će Minić ponovno biti predložen za mandatara jer vlada i dalje ima potporu vlasti.
Ovo mu je druga ostavka u kratkom razdoblju. Prvu je podnio u siječnju jer je za premijera bio predložen dok je Miloradu Dodiku već bio oduzet mandat predsjednika RS-a nakon pravomoćne presude. Novi mandat tada mu je dala privremena predsjednica Ana Trišić Babić, ali kako ustav RS ne poznaje funkciju „privremenog predsjednika“, i ta je vlada dovedena u pitanje.
Minić tvrdi da su vlade bile zakonite, ali da ostavkom želi izbjeći institucionalnu krizu te očekuje da će nakon ponovljenog postupka izbora ponovno postati premijer. Oporba, međutim, cijelu situaciju naziva političkim cirkusom i tvrdi da vlast pokušava zadržati vlast pod svaku cijenu.
Uskoro više…

