Premijer Andrej Plenković dao je izjavu za medije nakon zajedničke sjednice Predsjedništva i Nacionalnog odbora HDZ-a: “Odmah ću se osvrnuti na neprimjeren i potpuno netočan Milanovićev komentar koji je rekao da je kreditni rejting ništa i da je to sve bezveze. Naravno da je bezveze kad je Hrvatska u vremenu kad je on bio premijer bila u “rejtingu smeća” i tada su zaduženja i kamate koje je država plaćala bila puno veća”, počeo je premijer.
“Kad bi Hrvatska danas imala rejting kao što smo ga imali u vremenu izvanrednog, najboljeg premijera ikada u Hrvatkoj, a to je naravno Milanović koji je bio toliko dobar da ga je dio ljudi nažalost birao i za predsjednika i to dva puta – tada bismo mi danas izdavajali tri i pol posto BDP-a za plaćanje kamata za zaduženje države. Za razliku od tog briljantnog postignuća kada je kreditni rejting bio u smeću, mi danas plaćemo jedan i pol posto BDP-a za servsiranje financijskih obaveza na financijskim tržištima”, dodaje Plenković.

