Predsjednik Mosta i saborski zastupnik Nikola Grmoja oštro je reagirao na nepravomoćnu presudu u slučaju napada na policajku na zagrebačkom Autobusnom kolodvoru. Grmoja smatra da je ova odluka suda ozbiljan signal o stanju sigurnosti i pravosudne prakse u zemlji. Napad na policajku i puštanje počinitelja na slobodu, prema njegovim riječima, šalje poruku da se nasilje nad državnim službenicima tolerira.
Podsjetimo, državljanin Maroka Hamza O. (33) osuđen je na godinu dana zatvora uvjetno, s rokom kušnje od pet godina, zbog napada na policajku. Nakon izricanja presude pušten je iz istražnog zatvora, a sud mu je odredio i obvezno liječenje od ovisnosti.
“Ovo je trenutak kada se moramo zapitati koga štiti hrvatsko pravosuđe i u čijoj je službi”, poručio je Grmoja. “Policajka u Zagrebu brutalno pretučena dok je radila svoj posao, a napadača puštaju na slobodu”, dodao je, ističući kako se time šalje loša poruka. “Ako danas netko može ovako napasti policajku i praktički proći bez stvarne kazne, što to znači za sigurnost običnog čovjeka?”
‘Ovo nije izolirani slučaj’
Grmoja ističe da ovaj slučaj nije izoliran i da je posljedica dugogodišnje politike vlade. “Ovo nije izolirani slučaj, ovo je posljedica anemične i mlitave politike koje godinama vode Plenković i Božinović”, rekao je.
Prema njegovim riječima, prioritet države mora biti zaštita policajaca i sigurnosti svih građana. “Država koja ne štiti svoje policajce ne štiti nikoga. Sigurnost naših ljudi mora biti na prvom mjestu”, zaključio je.
Grmoja je također komentirao i pitanje migracija u kontekstu sigurnosti. “Ako nam hrvatski narod da povjerenje, deportirat ćemo sve ilegalne migrante, uvesti red na granice i ponovno vratiti kvote za uvoz strane radne snage“, poručio je, naglašavajući da sigurnost građana ne smije biti kompromitirana zbog popustljivosti vlasti prema prekršiteljima.

