Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević osvrnuo se na tužbu koju je podnio Ustavnom sudu, nakon što je Vlada organizirala doček rukometaša. Nada se da će odgovor doći što prije. “Znači, Gradska skupština je to izglasala, zahtjev za ocjenu ustavnosti zbog postupanja Vlade. Koristimo sve pravne lijekove”, rekao je za RTL Danas i naglasio da se obratio Upravnom sudu.
“Koristimo sve pravne instrumente pa je tako podnesena i pravna tužba Upravnom sudu”. “Očekujemo da se riješi ta situacija, gdje je jasno što su to ovlasti Grada i jedinica lokalne samouprave, a što su to ovlasti Vlade”, kaže te dodaje da bi opet ponovio isto i smatra da nije pogriješio.
“Ja uvijek stojim iza svojih odluka, bez obzira na pritiske. S obzirom na situaciju, odluka koju je i Gradska skupština i koju sam ja donio vezano za nastupe Marka Perkovića Thompsona na javnim površinama i u gradskim prostorima”.
Najbolji PR Thompsonu?
Na pitanje voditeljice čini li mu se nekada da je postao najbolji PR Thompsonu, s obzirom na to da mu nakon zabrana popularnost raste, kaže: “Ne čini mi se”. Voditeljica mu odgovara: “Ali vidimo rasprodane koncerte”, na što joj Tomašević govori:
“A da, ali neće više biti koncerta u Areni”. Odgovorio je na pitanje i je li smatra da mu je narastao rejting s obzirom na ovo uključivanje u ideološke rasprave. “Ne obazirem se na neke situacije, to su privremene situacije oko ili rasta ili pada rejtinga. Kao što sam rekao, donio sam odluku, iza nje stojim, bez obzira na pritiske, bez obzira na pozitivne ili negativne učinke”, rekao je te priznao da ne zna je li Vlada platila račun nakon čišćenja poslije dočeka.
Tomašević je istaknuo je da je projekt novog stadiona u Maksimiru konačno pokrenut nakon rješavanja 27 godina dugog imovinsko-pravnog spora između države, Grada i Zagrebačke nadbiskupije.
Stadion će se financirati zajednički, pola iz državnog, a pola iz gradskog proračuna. Radovi na stadionu trebali bi započeti 2029. godine, a projekt uključuje i izgradnju dodatnih sportskih objekata poput rukometne i multifunkcionalne dvorane te atletskog stadiona. Govoreći o cijenama, Tomašević je poručio da zasad ne očekuje poskupljenje plina, ali sve ovisi o globalnim okolnostima. Naglasio je i da Grad Zagreb u posljednjih pet godina nije povećavao cijene komunalija te da će nastaviti odgađati poskupljenja koliko god je moguće.

