Nakon gotovo proljetnih temperatura i sunčanih dana koji su mnoge naveli da zimu proglase završenom, pred Hrvatskom je nagli i neugodan vremenski zaokret. Meteorolozi upozoravaju da slijedi dramatičan pad temperatura, uz kišu, jak vjetar i snijeg koji bi u pojedinim dijelovima zemlje mogao biti i iznimno obilan.
Posebno zabrinjava činjenica da bi se temperature mogle spustiti i do 15 stupnjeva u vrlo kratkom razdoblju, što znači da će se vremenske prilike doslovno preko noći promijeniti iz proljetnih u zimske. Takav nagli prijelaz nosi i dodatne rizike, kako za promet tako i za svakodnevno funkcioniranje.
Tim povodom oglasio se i Grad Zagreb koji je upozorio građane na ono što bi moglo doći u noći sa srijede na četvrtak. Iz Grada apeliraju na građane da prate informacije nadležnih službi te da se prije izlaska iz domova i polaska na put informiraju o stanju u prometu i općenitoj situaciji u gradu.
Javili se na Facebooku
Njihovu objavu prenosimo u cijelosti: Upozorenje na moguće opasne vremenske prilike u Zagrebu noćas i sutra. Sukladno vremenskoj prognozi Državnoga hidrometeorološkog zavoda (DHMZ), noćas i sutra u Zagrebu su mogući jak vjetar i obilne padaline. Stoga pozivamo građane na oprez i praćenje informacija od strane nadležnih službi, kako bi se izbjegle eventualne ozljede i štete na imovini zbog granja i predmeta nošenih vjetrom.
Gradske službe u stanju su pripravnosti ukoliko bude potreba za intervencijama. Ako se ostvari ovakva prognoza DHMZ-a, vrlo je izgledno i zatvaranje Sljemenske ceste. Molimo građane da se prije izlaska iz svojih domova te prije odluke o putovanju informiraju o stanju u prometu i gradu općenito.

