Zagrebački SDP na konvenciji bira novo čelništvo nakon deset mjeseci bez vodstva. Matej Mišić jedini je kandidat za predsjednika pa je izgledno da će aktualni predsjednik zagrebačke Gradske skupštine voditi SDP u glavnom gradu.
Gradska organizacija SDP-a Grada Zagreba birat će i dvoje potpredsjednika, članove predsjedništva te Glavnog odbora. Uz Mišića, kao jedinog kandidata za predsjednika zagrebačkog SDP-a, na glasačkom listiću za potpredsjednike bit će Alen Čičak i Snježana Prusec-Kovačić.
Očekuje se oko 300 delegata konvencije kojima će se uvodno obratiti predsjednik stranke Siniša Hajdaš Dončić. Podsjetimo da SDP u metropoli od prošle godine vodi politički tajnik stranke Saša Đujić, nakon što je dotadašnje vodstvo na čelu s Brankom Kolarićem Predsjedništvo raspustilo nakon lokalnih izbora.
Razlog je bio nezadovoljstvo funkcioniranjem organizacije u Zagrebu. Tada su zbog sličnih razloga raspuštena i vodstva u Splitu, Rijeci i Osijeku pa već deset mjeseci tim organizacijama rukovode Mišel Jakšić, Marko Krička i Ranko Ostojić. Predsjedništvo stranke najavilo je da bi svi unutarstranački izbori na općinskoj, gradskoj i županijskoj razini trebali biti dovršeni do kraja svibnja.

