Afera koju ju je otkrilo Dnevno.hr dobiva svoj najnoviji nastavak. Kako doznaje Dnevnik Nove TV, donedavni operativan Skijaškog saveza Vedran Pavlek još uvijek nije lociran. Za Pavlekom je izdana međunarodna tjeralica dok se nalazio u Turskoj, a sada mu se gubi svaki trag nakon što je ušao u Kazahstan. Ipak, istražitelji su uvjereni kako je Pavlek i tu državu napustio.
Podsjetimo, Pavleka u Hrvatskoj čeka istražni zatvor, a čak je i Interpol alarmirao Tursku. Čekao se nadležni sud da izda nalog da Pavleka uhiti policija, no čini se kako je donedavni zaposlenik Skijaškog saveza prije toga napustio Istanbul u kojem je obitavao.
“U situaciji ako znate da se protiv vas vodi kazneni postupak ili naslućujete da bi se mogao voditi i želite odugovlačiti izručenje onda je apsolutno jasno da ćete birati države koje nisu članice EU jer postupak izručenja je složeniji i puno sporiji za razliku recimo ako je u pitanju država članica EU”, poručio je odvjetnik Damir Primorac za Novu TV.
Sve je počelo Erorom
“Ako se odluči sam vratiti onda se zna kakva je procedura budući da je određen istražni zatvor i izdana je tjeralica on bi zasigurno jedno vrijeme trebao boraviti u Remetincu. S druge strane postoji mogućnost taktiziranja i to je poznato iz nekih ranijih predmeta gdje eventualno se čeka da budu ispitani svi svjedoci i u tom slučaju otpada jedan od istražnozatvorskih razloga, a to je mogućnost utjecaja na svjedoke”, dodaje Primorac.
Također, Nova TV otkriva kako je USKOK navodno počeo s ispitivanjem svjedoka, njih 15 koliko ih se nalazi na popisu slučaja.
Podsjetimo, sve je počeo člankom Dnevno.hr kada smo izvijestili da je USKOK počeo ‘češljati’ po Hrvatskom skijaškom savezu. Cijela priča se zakotrljala kada je glasnogovornik saveza Nenad Eror na granici pao sa 102 000 eura gotovine.

