Mađarski premijer Viktor Orbán oglasio se nakon izbora porukom upućenom biračima i članovima svoje političke opcije, naglasivši kako je Fidesz i dalje snažna politička snaga unatoč izbornom porazu.
“Sada je otkriveno da je više od 2,25 milijuna birača podržalo listu i kandidate Fidesz-KDNP na izborima. Nacionalna strana, naša politička zajednica, danas je toliko velika u Mađarskoj. Veliko hvala svima onima koji nas podupiru. 2014. godine ostvarili smo ogromnu izbornu pobjedu uz podršku istog broja birača. U nedjelju je isto to bilo dovoljno za pošten nastup i poraz”, izjavio je Viktor Orbán u videu objavljenom na njegovoj Facebook stranici.
U nastavku obraćanja poručio je kako birači njihove političke opcije mogu računati na kontinuitet politike koju vode već godinama.
‘Najkohezivnija politička zajednica’
“Fidesz je najkohezivnija politička zajednica u Mađarskoj, desetljećima lojalno služimo mađarskom narodu i nastavit ćemo to činiti i u nadolazećim godinama. Naš je plan braniti postignuća nacionalne strane zajedno s našim biračima“, rekao je, ne ulazeći u detalje konkretnih mjera.
Orbán je najavio i organizacijske poteze u razdoblju koje slijedi, uključujući obilazak svih izbornih jedinica, okupljanje stranačke infrastrukture te održavanje nacionalnog sastanka kluba zastupnika zakazanog za 28. travnja.
“Danas je posao počeo. Naprijed, Mađarska, naprijed, Mađari!” zaključio je svoj video.

