Ministar gospodarstva Ante Šušnjar najavio je mogućnost blagog smanjenja cijena goriva od idućega utorka. Ministar je rekao da je do nove odluke vlade o najvišim maloprodajnim cijenama goriva u ponedjeljak ostalo još par dana, ali da se očekuje blaga korekcija na niže. “Imamo još par dana, ali očekuje se blaga korekcija na niže”, rekao je Šušnjar i dodao da su cijene goriva i cijene nafte u padu.
Kako je rekao, cijene dizela na svjetskom tržištu dostigla je svoje povijesno najviše vrijednosti. “Nikada nije bila veća cijena dizela. Ona je na Mediteranu u realizaciji ugovora bila preko 1600 dolara po toni, a prethodno je najviša cijena bila 1350 dolara, a to jasno govori s kolikom energetskom krizom se suočavamo”, istaknuo je.
Dodao je da je unatoč tome u Hrvatskoj dostupnost goriva osigurana. “Bitno je da imamo dostupne derivate. Imali smo ih cijelo vrijeme, imat ćemo ih i u buduće, a sigurnost opskrbe nije dovedena u pitanje ni u jednom trenutku”, rekao je Šušnjar.
Podsjetimo, vlada je uvela reguliranu cijenu goriva te svakog drugog ponedjeljka određuje najviše maloprodajne cijene za osnovni benzin, dizel, plavi dizel i plin za boce i spremnike. Te cijene vrijede za dva tjedna, s početkom od utorka.

