Nakon što je početkom godine neslavno završila dugogodišnja suradnja Velimira Bujanca i zagrebačke Z1 televizije, politički talk-show “Bujica” pronašao je svoje novo utočište na jugu Hrvatske. Produkciju emisije preuzela je TV Dalmacija, a prvi tjedan emitiranja iz novog studija podigao je popriličnu prašinu u medijskim i političkim krugovima. Direktor programa Pasko Tomaš otvoreno je stao iza ovog projekta, odbacujući bilo kakvu povezanost s političkim strankama.
Na optužbe o političkom angažmanu i utjecaju HDZ-a ili drugih opcija, Tomaš odgovara vrlo izravno. “Drago mi je da anonimni saborski zastupnik uredno izvršava sve svoje zadatke u borbi za bolji život hrvatskog naroda i još uz to ima slobodnog vremena analizirati neku ‘nebitnu’ emisiju”, poručio je direktor TV Dalmacije, dodajući kako “povratak ‘Bujice’ nema nikakve veze ni s jednom političkom opcijom” te da ovaj potez smatra “vraćanjem ‘Bujice’ narodu”.
Prve četiri emisije, prema tvrdnjama čelništva televizije, srušile su rekorde gledanosti u svom terminu. Tomaš tvrdi da su brojke toliko visoke da bi javnost u njih teško povjerovala. “Iznimno smo zadovoljni gledanošću prve četiri emisije i volio bih da vi osobno putem vaših izvora provjerite statistiku jer kad bih vam rekao da smo u terminu emitiranja premijere bili gledaniji od svih lokalnih i regionalnih televizija zajedno, vjerujem da mi ne biste vjerovali”, istaknuo je Tomaš. Političkim oponentima koji spekuliraju o padu popularnosti emisije poručio je da je njezina gledanost “u svakom trenutku bila barem četiri puta veća od njihovih političkih rejtinga”, piše Jutarnji list.
Bez zabranjenih tema i uvjeta
Jedno od ključnih pitanja koje se postavlja jest hoće li TV Dalmacija dopustiti Bujancu istu razinu političke agitacije kakvu je prakticirao na Z1. Tomaš naglašava kako on i suvlasnik Ante Gabrilo provode politiku otvorenog etera. “Otkad gospodin Ante Gabrilo i ja upravljamo TV Dalmacijom, tu nema zabranjenih tema ni zabranjenih gostiju”, jasan je Tomaš, uz ogradu kako to ne znači odobravanje kršenja zakona.
Što se tiče odnosa s samim voditeljem, direktor programa tvrdi da nikakvih posebnih uvjeta pri sklapanju posla nije bilo. “Nikad ne bih radio ni s kim tko bi meni nešto uvjetovao. Takve odnose nemam niti bih surađivao s nekim tko prema TV Dalmaciji nastupa s uvjetima“, odsječan je Tomaš. Iako ne želi prepričavati detalje poslovnih razgovora, naglašava da od svih urednika traži maksimalnu profesionalnost.
Financijska strana priče, čini se, već daje rezultate. Unatoč kontroverzama koje prate Bujanca, oglašivači pokazuju interes. “‘Bujica’ je već počela vraćati uloženo i imamo već nekoliko upita za poslovnu marketinšku suradnju vezano za nju. Ljudi se sami javljaju jer žele da takva emisija postoji u eteru i hvala onima koji su to prepoznali”, zaključio je Pasko Tomaš.

