Kongresmen republikanske stranke Andy Ogles bacio je djelatnika pod autobus nakon što je homofobna poruka koju je podijelio na društvenim mrežama naišla na reakciju.
U utorak, jedan dan nakon što je počeo Mjesec ponosa, republikanac iz Tennesseeja rekao je da “homoseksualnosti nema mjesta u Americi” u sada izbrisanoj X objavi – i kolege s obje strane prolaza odmah su ga razdrli zbog toga.
Nekoliko sati kasnije, Ogles se prestao ispričavati i umjesto toga je okrivio člana svog komunikacijskog tima za “bolnu” poruku.
“Ranije danas dok sam radio na farmi, telefon mi je počeo poludjeti zbog objave koju je objavio član mog komunikacijskog tima”, napisao je. “Post je bio glup, bolan i potpuno mi je odvratio pažnju od fokusa na prvom mjestu Amerike. Zaposlenik je ukoren.”
Prije nego što je poruka uklonjena, Ogles se suočio sa žestokim kritikama, uključujući i članove svoje stranke.
“Homoseksualnost postoji. U Americi. Zapravo, Andy, imate obitelj, prijatelje, susjede, kolege i birače koji su homoseksualci i lezbijke”, odgovorio je njujorški republikanski zastupnik Mike Lawler.
“To ih ne čini manje ili na neki način nedostojnima biti Amerikanci. Kakva apsolutno idiotska izjava”, dodao je Lawler, kasnije nazvavši svog kolegu “jebenim idiotom” kada ga je TMZ upitao o objavi.
Ovo je priča u razvoju…

