Planirano uvođenje stabla dolara u bogati grad u Michiganu podijelilo je stanovnike, navodi se u novom izvješću.
Trgovina Dollar Tree bit će izgrađena u Birminghamu, bogatom gradu sjeverno od Detroita, no neki se stanovnici boje da će trgovina pozvati na kriminalne aktivnosti i da će se loše odraziti na financijsko stanje grada, navodi Fox 2.
Grupa zabrinutih stanovnika pokrenula je Change.org peticiju kako bi izrazili svoje protivljenje novoj trgovini. Od srijede navečer peticija Change.org imala je više od 500 potpisa.
U peticiji se tvrdi da otvaranje Dollar Tree u gradu “prijeti narušavanjem ove ravnoteže i moglo bi imati dalekosežne implikacije za sigurnost i dobrobit naših stanovnika”.
Nadalje se tvrdilo da “prisutnost dolarskog stabla u tako neposrednoj blizini [to schools] izaziva zabrinutost zbog dobro dokumentirane korelacije između trgovina u dolarima i povećanih stopa kriminala.”

Jedan potpisnik, koristeći ime Edward, tvrdio je da mora postojati bolja maloprodajna opcija za grad od Dollar Tree.
“Beskrajno bolja upotreba prostora… bivši sam konzultant za maloprodaju i ostajem strastveni promatrač maloprodaje”, napisao je. “Nema manjka prikladnijih maloprodajnih opcija za popunjavanje prostora. Dolarska trgovina je lijena alternativa.”
Drugi potpisnik po imenu Mark jednostavno je objavio “#NoCheapStoresInBirmingham.”
No novinari Foxa 2 razgovarali su i s drugim stanovnicima koji su rekli da ih nije briga hoće li se u gradu otvoriti Dollar Tree.
Predstavnik Dollar Treea rekao je televizijskoj kući da će trgovina u Birminghamu biti čista i da će stvoriti nova radna mjesta za grad. Također je navedeno da postoji tržište za njegovu ponudu čak iu bogatim područjima, ukazujući na podatke koji sugeriraju da je jeftini trgovac zabilježio porast kupaca koji zarađuju više od 100.000 dolara godišnje dok Amerikanci pokušavaju povećati svoj novac.
Unatoč zabrinutosti nekih stanovnika, čini se da gradski čelnici ne razmišljaju o zaustavljanju projekta.

