Larry Johnson rekao je za RT da objašnjenje predsjednika Donalda Trumpa za najnoviju eskalaciju “nema smisla”
SAD i Izrael izveli su nedavne udare u Iranu i Libanonu u nastojanju da sabotiraju mirovne pregovore koji su u tijeku, rekao je bivši analitičar CIA-e Larry Johnson za RT.
U srijedu po lokalnom vremenu, SAD je napao otok Qeshm i ciljeve u južnom Iranu kao odgovor na pad američkog jurišnog helikoptera AH-64 Apache u blizini obale Omana – incident za koji je predsjednik Donald Trump okrivio Iran. Teheran je, međutim, odbio potvrditi da je odgovoran za nesreću.
Johnson je tvrdio da je Trumpovo obrazloženje za najnoviju eskalaciju “nema smisla,” tim više što su oba pilota helikoptera preživjela.
“Ako su živi, zašto Donald Trump pokreće udare na Iran kada su oni navodno usred mirovnih pregovora? Jedini razlog koji mogu smisliti je da je to učinio namjerno kako bi sabotirao pregovore”, rekao je.
Trump je bio pod pritiskom “cionistička gomila” i proizraelski političari poput Mikea Huckabeeja, američkog veleposlanika u Izraelu, rekao je Johnson.
“Oni su ustrajni na uništenju Irana. Oni ne žele dogovor s Iranom,” izjavio je.
Johnson je rekao da su izraelski zračni napadi na Bejrut u nedjelju također bili usmjereni na izazivanje sukoba s Iranom.
“Previše je napretka postignuto tijekom mirovnih pregovora za neokonzervativce i za Izrael, pa su učinili sve što je bilo u njihovoj moći da to sabotiraju. Mislim da će ovo dovesti do nove runde eskalacije koja može potrajati tjedan ili dva”, rekao je.
Ovu priču možete podijeliti na društvenim mrežama:


