U srijedu, 24. lipnja 2026. godine u 21.55 sati na području Kaštel Novog policijski službenici postupali su prema 41-godišnjem vozaču motocikla. Nakon što su ga zaustavili, provjerom i kontrolom utvrđeno je da je upravljao motociklom prije stjecanja prava na upravljanje vozilima bilo koje kategorije te da je na zahtjev policijskog službenika odbio preliminarno testiranje na prisutnost droga i lijekova u organizmu, kao i liječnički pregled radi analize.
Također, kod sebe nije imao osobnu iskaznicu koju bi dao na uvid policijskim službenicima.
Tekst se nastavlja nakon oglasa
S obzirom na težinu počinjenih prekršaja, vozač je odmah isključen iz prometa, uhićen te smješten u prostorije za zadržavanje, a motocikl mu je privremeno oduzet. Riječ je o višestrukom ponavljaču prometnih prekršaja, koji je do sada četiri puta pravomoćno kažnjavan zbog vožnje prije stjecanja prava na upravljanje i odbijanja testiranja na prisutnost droga.
Policija je protiv njega u ovom predmetu podnijela optužni prijedlog te je u žurnom postupku priveden pred sud. S obzirom na njegovu izraženu upornost u činjenju istovrsnih prekršaja te činjenicu da ga dosadašnje sankcije i pravomoćne presude nisu odvratile od protupravnog ponašanja u prometu, sudu je predloženo određivanje zadržavanja, izricanje kazne zatvora u trajanju od 30 dana, ukupne novčane kazne u iznosu od 2.670 eura te zaštitne mjere oduzimanja vozila.
Sud ga je, nakon saslušanja, pustio na slobodu te osudio na ukupnu kaznu zatvora u trajanju od 90 dana i novčanu kaznu, a motocikl mu je trajno oduzet. Po pravomoćnosti odluke, motocikl postaje vlasništvo Republike Hrvatske.
Moja reakcija na članak je…


