Predsjednik Vijeća GK Neslanovac, Ante Popović uputio je oštro priopćenje za medije u kojem proziva odgovorne u gradskoj upravi i komunalnim poduzećima zbog, kako navodi, dugogodišnjih problema s vodovodnom i kanalizacijskom infrastrukturom u kvartu.
U priopćenju Popović upozorava na kašnjenja u sanacijama, lošu koordinaciju na terenu te izostanak konkretnih rješenja, ističući kako stanovnici Neslanovca već mjesecima, pa i godinama, čekaju intervencije nadležnih službi.
Tekst se nastavlja nakon oglasa
Priopćenje prenosimo u cijelosti:
– GOSPODINE PERIĆU GDJE JE ZAPELO?
Prije 15ak dana HDZ-ov ogranak iz Neslanovca me prozvao da sam se probudio nakon četiri godine, što je jako zanimljivo s obzirom na broj donesenih odluka na Vijeću. Sad očekujem nakon ove objave da budu jednako kritični i prozovu svog šefa stranke Tomislava Šutu i direktora gradske tvrtke “Vodovod i kanalizacije” Ivicu Perića da se napokon probude iz dubokog sna i krenu raditi na rješavanju problema u korist građana našeg kvarta.
Nama u Neslanovcu je jasno da u provedbi konkretnih projekata na terenu vlada nered, neodgovornost i potpuni nedostatak volje da se problemi građana riješe. Vrijeme je da se pojedinci prestanu skrivati iza institucija i da se jasno kaže kako odgovornost za stanje vodovodne i kanalizacijske infrastrukture ima ime i prezime, a to su direktor „Vodovoda i kanalizacija“ Ivica Perić i gradonačelnik Tomislav Šuta kao bivši direktor istoimene tvrtke. Oni su dužni građanima Neslanovca dati odgovore na niz problema koji mjesecima, pa i godinama stoje bez rješenja.
U dijelu Kupreške ulice građani već sedamnaest mjeseci čekaju sanaciju vodovodne i kanalizacijske mreže. Sedamnaest mjeseci šutnje, odgađanja i prebacivanja odgovornosti. To nije tehnički problem, to je problem upravljanja. Gospodine Periću gdje je zapelo?
U ulici Put Mostina situacija prelazi granice neodgovornosti. Već pola godine upozorava se na moguće oštećenje vodovodne ili kanalizacijske infrastrukture, a sustav kojim upravlja Ivica Perić nije u stanju utvrditi osnovnu činjenicu, radi li se možda o fekalnim vodama koje mogu biti potencijalna prijetnja zdravlju ljudi. Gospodine Periću gdje je zapelo?
U ulici Salonitanskih mučenika svjedočimo apsurdu upravljanja zbog nesanirane šahte, gdje tvrtka Cestar već više od 20 dana ne može završiti sanaciju asfalta. Ovo je ogledni primjer kako izgleda nedostatak koordinacije i odgovornosti. Gospodine Periću gdje je zapelo?
No možda i najveći politički promašaj vezan je uz projekt aglomeracije, projekt na kojem je upravo Tomislav Šuta, tada kao direktor, sudjelovao u njegovoj izradi. Danas, kao gradonačelnik neka objasni kako je moguće da će nakon realizacije projekta vrijednih milijune eura dijelovi Neslanovca ostati bez vodovodne i kanalizacijske infrastrukture. To nije previd, to je loše planiranje.
Ovim putm tražim hitno očitovanje G. Perića o svim navedenim problemima i precizne rokove rješavanja, te reviziju projekta aglomeracije kako nitko u Neslanovcu ne bi ostao bez osnovne infrastrukture.
Ako aktualna vlast i direktor nisu u stanju upravljati sustavom koji osigurava osnovne životne uvjete neka to jasno kažu. Građani imaju pravo na vodu, kanalizaciju i normalan život, a oni koji to nisu u stanju osigurati neka podnesu ostavke – stoji u priopćenju za medije kojeg potpisuje Popović.
Moja reakcija na članak je…


