Bugatti je dizajnirao novi Tourbillon s “osjećajem mehaničke bezvremenosti”, a to je najočitije u kabini. Na prvi pogled izgleda prilično slično Chironu, ali tu je i novi glavni dio, komplicirana analogna ploča s instrumentima dizajnirana i izrađena uz pomoć švicarskih proizvođača satova.
Instrumenti od titana teški je samo 700 grama i sadrže više od 600 dijelova i dragog kamenja. Struktura je izgrađena s tolerancijama od 5 do 50 mikrona, ili 0,05 do 0,005 milimetara, a i stražnja strana je jednako delikatna kao prednja. Konkretno, ploča s instrumentima izrađena je od titana i safirnog kristala, pri čemu svaki mjerač ima skeletiziranu konstrukciju koja otkriva mehaničke zupčanike i ležajeve od sintetičkih rubina. Ne izgledaju samo kao satovi, oni funkcioniraju kao satovi.
Središnji instrument je zapravo brzinomjer i mjerač broja okretaja u jednom te ima mali digitalni zaslon na dnu za prikaz brzine i stupnja prijenosa. Dva brojčanika pomiču se poput kazaljki na satu. S lijeve strane su mjerači temperature ulja i rashladne tekućine, te pokazivači razine goriva i napunjenosti baterije napravljeni u stilu kronografa. Desni brojčanik ima dvije kazaljke koje pokazuju trenutnu snagu za benzinski motor i električne motore.
Iako su ovi sofisticirani instrumenti postavljeni na stup volana, Bugatti osigurava da vozač uvijek može vidjeti mjerače zbog dizajna upravljača s fiksnom glavčinom. Naime, krakovi upravljača na njegovom vrhu i dnu protežu se iza instrumentne ploče, tako da prilikom okretanja volana ne zaklanjaju pogled na nju.
Bugatti je želio izraditi kabinu koja će izgledati dobro i za 100 godina. Je li to postignuto? Ova ploča s instrumentima je definitivno umjetničko djelo, a skriveni središnji zaslon koji izlazi iz gornjeg dijela upravljačke ploče trebao bi pomoći da unutrašnjost ne djeluje zastarjelo i da vlasnicima pruži i neke digitalne funkcije poput navigacije, dok istovremeno prihvaća analogni dojam, kakav, prema riječima izvršnog direktora Bugattija Mate Rimca, kupci superautomobila počinju preferirati.
Isporuke Tourbillona neće započeti do 2026., a proizvođač automobila izradit će samo 250 primjeraka. No s obzirom na to da se velik dio testiranja provodi u Hrvatskoj ne bismo se iznenadili da vrlo skoro vidimo i neki primjerak na našim cestama.