Tržište zlata primjećuje pomak u aktivnosti, a Central Bank je usporavao i potražnju od fondova koji su trguli na burzi i kripto valutama koje podržavaju zlato. Potonji se nedavno prešao na trogodišnju maksimumu, mjereno neto glasnoćom kovanja za tokene potpomognute dragocjenim metalom.
Preko 80 milijuna dolara ovi žetoni su kovani u posljednjih mjesec dana, prema podacima RWA.Xyza. To pojačanje pomoglo je da se tržište sektora poveća za 6% na 1,43 milijarde dolara. U međuvremenu, mjesečni količina prijenosa porasla je 77% na 1,27 milijardi dolara, što je označavalo oštro oživljavanje interesa za digitalne prikaze dragocjenog metala.
Porast aktivnosti tokena zrcali širi trend na tržištu zlata.
Posljednje izvješće Svjetskog vijeća za zlato pokazuje da je ukupna potražnja za zlatom u prvom tromjesečju dosegla 1.206 tona-što je 1% u odnosu na godinu dana i najjači prvi tromjesečje od 2016. godine. Nalet je uslijedio usprkos usporavanju kupovine Central Bank-a, što je palo na 244 tone, što je pad od 365 tona u četvrtom tromjesečju.
Zlatni ETF -ovi igrali su središnju ulogu u smjeni. Potražnja ulaganja više se nego udvostručila na 552 tone, što sugerira da se ulagači kreću u dragocjeni metal, povijesno su poznate središnje banke.
Ti su prilici pomogli gurnuti prosječnu tromjesečnu cijenu zlata na rekordnih 2.860 dolara po unci, što je 38% u odnosu na prethodnu godinu. Ipak, cijena je pala 2,35% prošlog tjedna, nakon što je porasla 23,5% godine, dok je imovina rizika, uključujući kripto valute, porasla. Spot Gold trenutno trguje po 3.240 dolara.
Dok je tradicionalna potražnja za zlatom, poput nakita, zabilježila pad-spuštanje do pandemijskih najnižih elova-potražnja za bar i kovanica ostala je povišena, posebno u Kini.
Pročitajte više: Tokenizirani zlatni naleti iznad tržišne granice od 2B USD jer tarifa strahovi Spark Safe Haven trgovina