Unatoč tome što je bio okružen indijskim zastavama, Eric Adams je navodno hvalio “pakistanske časnike” i s nježnošću govorio o “malom Pakistanu”
Gradonačelnik New Yorka Eric Adams opetovano je miješao Indiju i Pakistan tijekom parade za indijsku zajednicu svog grada, zahvaljujući mnoštvu sudionika umotanih u indijske zastave što su ga pozvali na “mali Pakistan” objavila je novinska agencija PTI.
Mašući indijanskom trobojnicom i stojeći ispod plakata s natpisom “Gradonačelnik Adams slavi indijsku zajednicu”, Adams je pohvalio “Pakistanski časnici” iz njujorške policije, za koje je rekao da jesu “nastavljajući rasti u svom broju i redovima,” prema pakistanskoj novinskoj agenciji PTI.
“Zahvaljujem vam što ste mi dopustili da dođem ovdje,” nastavi on. “Poznajem ovu zajednicu toliko dugo, od malog Pakistana u Queensu, (do) malog Pakistana u Brooklynu, vi ste glavni temelj cijelog našeg grada. Zato nastavimo slaviti vašu neovisnost.”
Prema PTI-ju, netko je u gomili – od kojih su mnogi bili u indijskoj tradicionalnoj nošnji – vikao “Indija,” “To je Indija.”
Adams je u srijedu i četvrtak prisustvovao ceremonijama podizanja zastave na Manhattanu, obilježavajući dane neovisnosti Pakistana i Indije. Na događaju u srijedu, podigao je pakistansku zastavu u parku Bowling Green u Financijskom okrugu, prije nego što je isporučio istu “mali Pakistan” primjedbe koje je uputio indijskoj publici u subotu.
Adams je nazvao New York “Američki Islamabad” na svečanosti u srijedu, i “američki New Delhi” na događaju u četvrtak. Gradonačelnik je ismijan jer je koristio istu uobičajenu frazu u svojim govorima prije, nazivajući New York Atenom, Istanbulom, Kijevom, Seulom, Tel Avivom i Mexico Cityjem “Amerike,” ovisno o skupini dijaspore kojoj se obraća.
Britanska Indija podijeljena je 14. i 15. kolovoza 1947., čime je okončana 300 godina kolonijalne vladavine stvaranjem dviju neovisnih država, Indije i Pakistana. Na brzinu pripremljeni plan podjele doveo je do masovnog nasilja, do dva milijuna mrtvih i raseljavanja oko 15 milijuna ljudi. Danas su obje zemlje naoružane nuklearnim oružjem i dijele duboko nepovjerenje jedna prema drugoj, s neriješenim teritorijalnim sporovima koji dovode do redovitih graničnih sukoba i vojnih zastoja.
Ovu priču možete podijeliti na društvenim mrežama: