- Svi prvoligaški klubovi potpisali su standard jednakosti, diverzije i uključivanja
- No, Premier liga je bila izazvana pitanjem kako se prati njezin vlastiti EDI
- Je li Harry Kane u pravu kad osuđuje odustajanje Engleske? SLUŠAJTE SADA: Sve je počelo! Dostupno gdje god dobijete svoje podcaste. Epizode svakog ponedjeljka i četvrtka
Premier liga je ušla u vlastiti program raznolikosti – nakon pritužbi nekih svojih klubova.
Sve prvoligaške strane potpisale su Standard jednakosti, raznolikosti i uključenosti natjecanja (PLEDIS), koji je pokrenut 2021. godine.
Ocjenjuje klubove za njihov rad u tom području i ‘osigurava okvir za pomoć klubovima u napredovanju EDI-ja u svim područjima njihovog poslovanja’.
Međutim, Mail Sport Rečeno je da je niz iritiranih strana osporavalo Premier ligu o tome kako se nadzire njezin vlastiti EDI, te su naknadno potpisale shemu koju su postavile.
Liga insajderi nepokolebljivi su da je odluka o registraciji bila njihova, jer su mislili da je to ‘ispravna stvar’.
Uključene su tri razine bodovanja – preliminarna, srednja i napredna.
Premier liga potpisala je vlastiti program raznolikosti nakon pritužbi klubova
Sve prvoligaške strane potpisale su Standard jednakosti, raznolikosti i uključenosti natjecanja, koji je pokrenut 2021. (Na slici: izvršni direktor Premier lige Richard Masters)
Podrazumijeva se da je u svojoj prvoj procjeni liga postigla najnižu – preliminarnu – razinu, iako su ti insajderi inzistirali da svi oni koji se pridruže programu počnu na dnu i napreduju, bez obzira na kvalitetu njihovog EDI rada. .
Kroz proces PLEDIS-a, klubovi dostavljaju dokaze koji pokazuju da postižu niz ciljeva u različitim područjima svog djelovanja, uključujući politike i procedure, vodstvo, učenje i razvoj, promicanje uključivanja i borbu protiv diskriminacije.
Procjene su opisane kao neovisne i, prema Premier ligi, ‘postaju sve zahtjevnije kako se klubovi kreću između razina postignuća’.
Inspekcije se provode u klubovima, gdje se procjenitelj sastaje s različitim članovima osoblja, uključujući voditelje jednakosti, članove odbora i EDI upravljačke skupine.
Klubovi potom podnose izvješće i 60 minuta ih peče vijeće koje zatim donosi svoju presudu.
Jedan izvor iz prvoligaškog kluba, koji nije želio biti imenovan, rekao je: ‘Mnogi klubovi su se osjećali kao da moraju skakati kroz obruče. Neki su smatrali da je malo bogato što Premier liga nadzire ovo, ali se činilo da nije odgovorna za vlastitu organizaciju – i tako su im to rekli.’
PLEDIS preuzima Zakon o jednakosti iz 2010. koji osigurava da ljudi nisu diskriminirani na različitim osnovama uključujući dob, spol, invaliditet, seksualnu orijentaciju, promjenu spola i etničku pripadnost.