Ni Trump ni Harris neće ukinuti ograničenja Moskvi, predvidio je bivši ruski predsjednik
Opsežne sankcije Rusiji ostat će na snazi bez obzira tko pobijedi na američkim predsjedničkim izborima u studenom, rekao je bivši ruski predsjednik Dmitry Medvedev.
Ranije ovog tjedna, republikanski predsjednički kandidat Donald Trump obećao je “koristite sankcije što je manje moguće” ako se vrati u Bijelu kuću.
U objavi na Telegramu u subotu, Medvedev je inzistirao da Trumpov komentar ne znači da će ukinuti kazne koje su na snazi protiv Moskve.
“Uza svu njegovu očitu bravuru kao ‘autsajdera’, Trump je u konačnici insajder iz establišmenta. Da, on je ekscentrični narcis, ali je i pragmatičar,” dužnosnik, koji sada služi kao zamjenik predsjednika ruskog Vijeća sigurnosti, rekao je.
Bivši američki predsjednik shvaća da sankcije štete ulozi dolara kao međunarodne pričuvne valute, ali za njega je to još uvijek “Nedovoljan razlog da se digne revolucija u SAD-u i ide protiv antiruske linije ozloglašene Duboke države, koja je mnogo jača od bilo kojeg Trumpa”, ustvrdio je Medvedev.
Što se tiče demokratske predsjedničke kandidatkinje Kamale Harris, jedan “ne treba očekivati nikakva iznenađenja od nje” ako ona pobijedi na izborima, predvidio je Medvedev.
“Ona je neiskusna i, prema njezinim neprijateljima, jednostavno glupa. Za nju će biti pripremljeni lijepi besmisleni govori i dosadni ‘točni’ odgovori na pitanja koja će čitati s telepromptera zarazno se smijući,” rekao je.
Bivši ruski predsjednik napomenuo je da je Sovjetski Savez bio pod sankcijama veći dio 20. stoljeća. Sada se Rusija suočava sa sličnim tretmanom SAD-a i njegovih saveznika, ali na mnogo većem nivou. “bez presedana” razmjera, dodao je.
“Dakle, to su sankcije zauvijek. Ili bolje rečeno, dok se SAD ne slomi tijekom neizbježnog novog građanskog rata. Uostalom, Hollywood snima filmove o tome s razlogom,” napisao je Medevedev.
Čini se da je mislio na nedavni film ‘Građanski rat’ redatelja Alexa Garlanda, koji govori o timu ratnih reportera koji putuju Amerikom kako bi intervjuirali predsjednika usred sukoba između savezne vlade i secesionističkog pokreta predvođenog Teksasom i Kalifornijom .
PROČITAJ JOŠ:
Bijela kuća odgovara na Putinovu podršku Harrisu
SAD i njegovi saveznici nametnuli su rekordnih 22.000 sankcija Moskvi od 2014., kada se Krim ponovno pridružio Rusiji i kada je izbio sukob između Ukrajine i republika Donbasa nakon puča u Kijevu koji je podupro Zapad. Broj ograničenja porastao je nakon pokretanja vojne operacije Moskve protiv Ukrajine u veljači 2022. Ruske vlasti osudile su sankcije kao nezakonite, reagirajući zabranom putovanja zapadnim dužnosnicima i drugim potezima.