Izdanje posvećeno Bianconerima koje Motta lansira u Serie A, Saudijcu iz Rome koji je broj nacija zastupljenih u povijesti prvenstva doveo do 120, sjećanjima na Pincolinija, povijesnog trenera AC Milana, LeBronovog mentalnog trenera i intervjuu s Vozač Mercedesa
To je Juventus po imenu, a zapravo je to novi kurs koji je povjeren Thiagu Motti. Promijenila je kožu, napravila je face lifting, pomladila se. Talijansko-brazilski izbornik u prvim je danima, svojom voljom, a ne samo hitno, dao prostora nekolicini dječaka treniranih kod kuće poput Fagiolija (23 godine) i talentiranog Yildiza (19) koji je već u prvoj momčadi s Allegrijem, ali i debitanti poput iznenađujućih Mbangule (20) i Savone (21), kao i Rouhija (20) i Angheléa (19). Svi koji napuštaju Next Gen, Juve B stvoreni su 2018. i uz udobnost rezultata.
Sportweek u subotu na kioscima (kao i uvijek u kombinaciji s novinama po cijeni od 2,50 eura), otkriva tajne Juventusove “Masije” (sam Motta bio je izraz onog izvornog, u Barceloni), priče o ovim novim talentima i prije svega objašnjava operaciju koju je započeo klub, ali pojačanu hrabrošću trenera, koji zasluge stavlja ispred imena, nagrađuje predanost više nego životopis. Motta ne gleda ni u koga. Jedini fokus je na terenu, treningu i stavovima. Tako je prvog dana protiv Coma, s ekipom smanjenom zbog prvih ozljeda i novih potpisa koji još nisu stigli, postavio novog broja 10 Yildiza (čovjek na terenu), ostavio Douglasa Luiza na klupi (50 milijuna) i fokusirao se na debitanta Mbangulu , koji je pogodio iz prve. I u Veroni je u sličnoj situaciji od početka preferirao Savonu nego Danila, kapetana Brazila, i on je također zabio. Ali zelena se linija također pokazuje dobrom s financijske točke gledišta – i tu je zasluga tvrtka i direktor Giuntoli -, s obzirom na prodaju od gotovo 90 milijuna nekih mladih ljudi koji su napustili Next Gen, među kojima je Soulé out (25, Romi) što je riskiralo preklapanje s Yildizom. Doći će vrijeme za velika imena, u koje je Juve uložio te i još nekoliko milijuna. Ali u međuvremenu uživa u svojim mladuncima, i to je lijep prizor.
roma d’arabia
—
Kad smo kod Rome: klub Giallorossi doveo je prvog igrača iz Saudijske Arabije u Serie A, beka Sauda Abdulhamida. S njim je kroz naše prvenstvo prošlo 120 nacionalnosti, neke u izobilju poput Brazila i Argentine, druge nogometno egzotičnije i oskudnije. Neki su poznati igrači poput Liberijca Weaha ili Armenca Mkhiratyana, no među Niegirinijima, Kazahstancima, Panamcima i Luksemburžanima naš magazin nudi priču o trojici manje poznatih stranaca koji su na svoj način otvorili put. Bjelokostinac iz Ascolija 1981. Zahoui, prvi Afrikanac u Serie A, Japanac Miura, u Genoi ’93. i Južnokorejanac Ahn (Perugia 2000.) koji je golom eliminirao Italiju sa SP-a 2002. i zbog toga izbačen. od Gauccija.
sjećanja na Pincolini
—
Lopta iz prošlih vremena, kao što nam govori Vincenzo Pincolini, pionir i najpoznatiji talijanski atletski trener u nogometu. Za njegov 70. rođendan prelistajte s nama knjigu uspomena na karijeru koja je započela 1980-ih u Parmi s Arrigom Sacchijem: suradnja koja je započela s nekim idiosinkrazijama, ali se sretno i uspješno nastavila u Berlusconijevom AC Milanu, koji mu je dao priručnik za marince. “Pinco”, 15 godina u Milanellu i sa Sacchijem također u reprezentaciji na dva Svjetska prvenstva i Europskom prvenstvu, govori kako je rođena eskadrila Rossonera, radosti i razočaranja, poteškoće u prenošenju njegovih metoda (“Natjerali smo ga da radi tako teško, ali to nam je dalo velike prednosti u usporedbi s timovima koji su malo radili u to vrijeme”) i kaže: “Baresi je bio nepobjediv na 60 metara, Maldini se morao bacati stoga bi bio dobar na 200, Gullit je bio četiristotinjak koji me podsjetio na Juantorenu, Donadoni na dugoprugaša, Boban na ludog atleta.” I po prvi put otkriva da je potajno trenirao i Viallija, koji se oporavljao od ozljede u Sampdoriji: “Imao sam posebnog suučesništva s Gianlucom.” Danas voli raditi vino, ali i dalje radi s Nicolatom, trenerom Latvije.
lebronov mentalni trener
—
I dalje na temu priprema, ekskluzivno objavljujemo uvod koji je napisao LeBron James za knjigu Mikea Manciasa, njegovog osobnog trenera i mentalnog trenera 20 godina: “Plan igre”, podnaslov “Zajamčena metoda za izvlačenje maksimuma iz života , u radu i sportu”. Između anegdota i sjećanja, NBA broj jedan piše: “Povjerio sam mu svoju karijeru, svoje prijateljstvo i svoje tijelo. Ono što sam naučio s njim sada je dio moje DNK.” Sportweek vas zatim vodi u teretanu Freddieja Roacha, jednog od najvećih boksačkih majstora. Manni Pacquiao, glumci Sylvester Stallone i Mickey Rourke, pa čak i najveći od svih, Ali, prošli su kroz Wild Card Boxing Club u Hollywoodu: “Došao je k meni 1999., imao je Parkinsona kao ja sada, ali nije izgubio je humor: koketirao je s djevojkama, šalio se sa svima, imao je ogromnu energiju koja je zračila iz njega. A kada je udario u torbu, trema je nestala.”
Igrajte Fantaampioto, Gazzettino fantasy natjecanje s 300.000 € nagradnog novca! Izazovite najbolje fantasy igrače u Italiji. Za registraciju KLIKNITE OVDJE
intervju s georgeom russelom
—
Također vrijedi pročitati intervju s Georgeom Russellom, vozačem F.1 koji je također postao dizajner naočala. To je širok intervju: putovanja kombijem kao dječaka s majkom koja je pratila njegovo vrijeme i ocem koji mu je bio mehaničar, suradnja s Totom Wolffom, putovanja u Italiju, strast prema modi, ronjenju i za padel, budući timski kolega u Mercedesu Kimi Antonelli i sadašnji timski kolega Hamilton: “Lewis me naučio puno, ali ja sam njega pobijedio više puta nego on mene. Stoga, ako sam se suprotstavio najvećem svih vremena, mogu težiti da postanem svjetski prvak.”
Gazzetta dello Sport
© SVA PRAVA PRIDRŽANA