“Članovi udruge vježbaju se i okušavaju u ovoj toliko puta obrađenoj temi čineći je i dalje sebi i publici zanimljivom. Prije ove “vježbe“ svakako je prisutno poznavanje i priznavanje veze Parca i Grada, a potom je nužna i određena afektivna povezanost; nije lako zamislivo da bi se autori mogli ovako uživiti u temu bez da im Parac i Grad nemaju vrijednost i značenje. Svim ovdje predstavljenim autorima ta je veza očita i jasna, a praktički svi su se odabrani motivi bazirali na liku sv.Vlaha i/ili njegovoj Festi“.
Napisao je to povjesničar umjetnosti Ivan Viđen u programskoj knjižici povodom izložbe “Sveti Vlaho – naš san slobode“ koju je u predvorju Kazališta Marina Držića i otvorio u nazočnosti brojnih ljubitelja likovnih umjetnosti, ali i samih autora. Recimo da dio izloženih djela temu izložbe obrađuje „klasično“, neki su naglasili kritički ton uperen na pojedine negativnosti sadašnjeg vremena Grada, a neki su, kako je to naglasio i Viđen „negdje između“.
Recimo kako je prva ovogodišnja izložba Dubrovačke udruge likovnih umjetnika ponovno organizirana u suradnji s Udrugom Festa Dubrovnik i Hrvatskom maticom iseljenika – Podružnica Dubrovnik, Kazalištem Marina Držića, Domom Marina Držića i Umjetničkom galerijom Dubrovnik, a privukla je brojne sugrađane koji su mogli vidjeti djela umjetnika kao što su Dubravka Rathman, Ivan Dugandžić, Josip Škerlj, Karja Tolja, Luce Đuraš, Marijan Fragić, Marta Baće, Mirica Dubčić, Miroslav Stamatović, Mišo Baričević, Pero Skvrce, Robert Kralj, Valter Kožul i Vedran Grabovac.