Na nogostupu u Dubrovačkoj ulici u Splitu zamalo je došlo do ozbiljnog sudara između motociklista i vozača električnog romobila.
Prema situaciji s videa objavljenog na stranici Prometne zgode i nezgode, motociklist je izlazio preko nogostupa, dok mu je u susret velikom brzinom dolazio vozač električnog romobila. U svega nekoliko sekundi situacija je mogla završiti nesrećom, no sudar je izbjegnut u posljednjem trenutku. Na snimci se vidi da se vozač romobila ispričao vozaču motocikla.
Tekst se nastavlja nakon oglasa
Ovakvi prizori sve su češći.
Korisnici na Facebooku podijeljenih su mišljenja oko toga tko je odgovoran za opasnu situaciju.
Dok jedni smatraju da je glavni uzrok nepažnja jednog od sudionika u prometu, drugi upozoravaju na sve češće probleme na nogostupima i cestama, gdje se miješaju različite vrste prijevoza, što dovodi do rizičnih situacija.
Rasprava se brzo proširila komentarima
– Ovaj put bi se motorist trebao ispričati romobilistu. Zbog toga bi i pao na ispitu. Zaustaviti se treba prije staze za pješake – piše jedan korisnik Facebooka.
– Motorist kriv. Prvo se treba zaustaviti prije pločnika i pogledat na pješake i bicikliste. Nebitno sto je to romobil. Tek onda ići naprijed da gledaš vozila na kolniku – dodaje drugi.
– Oba nepropisna – piše treći..
Video pogledajte u nastavku:
ANKETA DALMACIJE DANAS
Moja reakcija na članak je…


