Bivša ministrica regionalnog razvoja i fondova EU-a Gabrijela Žalac, koja služi zatvorsku kaznu u Požegi, krajem ožujka smještena je na otvoreni odjel na kojem je još 19 osuđenica. No, mogla bi uživati dodatne pogodnosti jer, kako piše Nacional, uskoro bi trebala biti premještena u tzv. Kuću Đokić, izdvojeni objekt u otvorenom odjelu koji ni po čemu ne sliči na zatvor.
“Od prvog dana u toj kaznionici boravi u otvorenom sustavu. Taj najblaži mogući sustav boravka u zatvoru, specifičan za žensku kaznionicu u Požegi, Gabrijela Žalac mogla bi početi koristiti za nekoliko dana. Trebala bi početi voditi brigu o kokošima nesilicama, ali to joj neće biti prvi put.
Te nove detalje o boravku Gabrijele Žalac u zatvoru otkrio je isti izvor s neposrednim saznanjima o zbivanjima unutar kaznionice u Požegi, koji je prošli tjedan upozorio na krajnje rijetko privilegiran tretman, koji uvelike odudara od uobičajene prakse koji Gabrijela Žalac konzumira prilikom izdržavanja kazne od dvije godine i sedam mjeseci zbog zloporabe položaja i pogodovanja u aferi Softver te plaćanja privatnih večera i rođendana EU novcem. Sporni softver plaćen je 2018. godine 1,73 milijuna eura, dok je kasnijom procjenom utvrđeno da mu je realna tržišna vrijednost bila svega 360.000 eura”, piše Nacional.
Spomenuti izvor neposredno uoči Uskrsa je otkrio kako bi Gabrijela Žalac uskoro mogla biti prebačena u tzv. Kuću Đokić. Radi se o kolokvijalnom nazivu za objekt unutar kaznionice.

