Maro Kristić: Ministarstvo turizma je donijelo set pravila kao alate za upravljenje destinacijom. To je reforma koja se odnosi na upravljanje razvoja turizma i turističkim zajednicama su dali nove zadaće. One moraju izraditi plan upravljanja destinacijom i kulturnim dobrom. Hoće li taj posao izrade destinacijskog plana preuzeti Tz grada Dubrovnika ili će to biti neki vanjski konzultant. To nam je temeljni alat kojim će se donositi nove odluke. Kada će TZ uvesti sustav otvorenog proračuna tako da svi mogu vidjeti kako se troši novac.
Mato Franković: Cijeli niz projekata smo realizirali u Sustjepanu. Nije nikoga bilo briga kako je izgledalo odlagalište otpada. Mi smo to maknuli i stavili ga na adekvatno mjesto. Zaštitili smo prostor trga. Za mene je svaki dio grada bitan. Hrvatske ceste su skretanje stavili u svoj plan a ne znam kada će to biti točno. I kao saborski zastupnik sam se zalagao za to. Što se tiče OB Dubrovnik to je bilo 2019. godine. Zaboravljate što je bilo nakon toga. Ministarstvo je trebalo napraviti svoj dio. Donijeli smo odluku 2020. kupiti uređaje koji su omogućili da naši sugrađani mogu preživjeti covid. Kupili smo 5 respiratora. Je li to bilo važnije ili bazen? Kupili smo i maske pa jedan dio ljudi nije išao na respirator. Mi smo jedini koji smo kupili to u državi. Sve u svoje vrijeme. Tad smo upali u financijsku križu i nismo moli sve riješiti. Nakon toga smo išli korak po korak. Osmislili smo posebni program, napravili inkluziju, osnovali smo cestar za pružanje usluga u zajednici, pronašli smo lokaciju gdje će centar djelovati… Napravit ćemo i senzorički park jer to je potrebno. Platili smo i nadogradnju Josipovica jer želimo to osigurati za djecu iz našeg grada. Odredili smo prioritete, a financijske mogućnosti su ograničene.
Anita Bonačić Obradović: Što će biti sa skretnjem i javnom rasvjetom u Sustjepanu? Potpisali ste sporazum za terapijski bazen u bolnici. Iz toga se navodi kako je grad trebao izraditi projektnu dokumentaciju. Najavili ste i senzorički park. Što se događa s tim projektima?
Gradonačelnik Franković: Odmah sam poslao poruku da se koš instalira. Na idućoj sjednici Gradskog vijeća bit će odluka o PPK što će biti važno za novi prometni režim. Sve što ima problema riješit će se. Nećemo dopustiti da netko ima osobni ppk a vozi taksi. Pri kraju su izmjene i dorade. Moramo voditi računa da građani imaju prioritet. Došli smo do kraja, sve je spremno, napravljen je online sustav za rezerviranje, definirane su cijene, uspostavljen je centar za prometni režim. Centar se nalazi u onoj zgradi koju je kupio lokrum. Sve će biti prezentirano 28. veljače. Zona posebnog prometnog režima počinje 1. ožujka. Ako netko napravi prekršaj dolazi mu opomena a ako to ponovi onda kazna.
Saša Škrabić (SDP): U Ulici Marina Kneževića mnogi spominju nedostatak koša. Svi se pitaju tko je to maknuo. Obrtnici su me zamolili da pitam o parkiranju u smislu povlaštenih parkiranja. Taksi vozilo ima propisane oznake dok je u prometu, pitanje je zašto vozač ne može dobiti ppk kad ne koristi taksi? Oni traže da im se omogući navedeno.
Franković je najavio pisani odgovor Đuru Caporu.
Gradski vijećnik Đuro Capor (Srđ je Grad): Zašto u proračunu nemamo fond za otkup stanova? Zašto dio prihoda od Dupassa nismo odvojili za taj fond? Vi ste tada rekli 2023. da je taj fond u proračunu. Te stavke se nisu naše niti 2024. niti 2025. u proračunu. Zašto ne govorite istinu? Drugo pitanje vezano je za najave, primjerice da će svi problemi biti riješeni novim GUP-om, navodite i razdvajanje otpada, slušamo najave da će biti uveden i novi režim… Sve te stavke se odgađaju. Moramo znači čvrsti datum za sve to. Znate li kada će biti usvojen Gup, kada ćemo krenuti s razdvajanjem otpada i kad će biti novi prometni režim?