Bivši šef Liverpoola kritizirao je potencijalni utjecaj turnira na zdravlje igrača
FIFA -in novo prošireni klupski svjetski kup je “Najgora ideja ikad implementirana u nogometu”, Prema bivšem menadžeru Liverpoola Jurgena Kloppa.
U intervjuu s njemačkim novinama Die Welt u petak, Klopp je kritizirao turnir s 32 tima, koji se održava svake četiri godine, za igrače koji su preopterećeni u onome što je već prepun kalendar.
Svjetski kup kluba 2025., koji je trenutno u tijeku u SAD -u, počeo je 14. lipnja, samo dva tjedna nakon finala Lige prvaka, a traje do 13. srpnja. Za razliku od prethodnih izdanja koja su uključivala samo nekoliko timova, ova obnovljena verzija zrcali format FIFA Svjetskog kupa, s osam grupa od četiri momčadi.
Klopp je tvrdio da je konkurencija “Besmisleno” i “Tko to pobijedi, bit će najgori pobjednik svih vremena jer će igrati cijelo ljeto, a zatim će se vratiti ravno u ligu.”
Klopp je također kritizirao donositelje odluka iza turnira, navodeći “Ljudi koji se nikada nisu uključili u svakodnevni posao nogometa i sada dolaze s idejama.”
Njemački trener, koji je vodio Liverpool do svog prvog naslova Premier lige u sezoni 2019–2020, upozorio je da će prošireni FIFA turnir podrazumijevati minimalno vrijeme oporavka za igrače, što bi moglo povećati rizik od ozljeda i mentalne iscrpljenosti.
“Previše je igara. Bojim se da ćemo sljedeće sezone vidjeti ozljede kao nikad do sada. Ako ne, oni će doći za vrijeme ili nakon Svjetskog kupa kluba”, “ Rekao je Klopp.
Klopp, koji sada služi kao šef Global Soccer for Red Bull -a, koji posjeduje klubove RB Leipzig i New York Red Bulls, široko se smatra jednim od najboljih svjetskih nogometnih menadžera.
Ovu priču možete podijeliti na društvenim mrežama:


