U splitskom Gradskom vijeću dolazi do novih promjena nakon samo šest mjeseci mandata. Nezavisna vijećnica Katarina Prnjak napušta svoju klupu, a njen mandat preuzima SDP-ov Danijel Kukoč, kojega je Prnjak dosad mijenjala. Ova promjena dio je šireg raskola u splitskom SDP-u, nakon što su Davor Matijević i Prnjak napustili stranku neposredno nakon konstituiranja Vijeća. Paralelno, do promjena dolazi i u redovima Hrvatske građanske stranke (HGS), piše Dalmatinski portal.
Najnovija odluka vezana je uz Nevenku Bečić, sestru Željka Keruma, predsjednika HGS-a. Bečić se povlači iz Vijeća, a kao razlog navela je osobne motive. “Želim se posvetiti obitelji i uživati u ulozi bake”, rekla je prilikom objave svoje odluke. Njezin mandat u Gradskom vijeću preuzima Dalibor Lovrić.
Dalibor Lovrić, novi vijećnik, ranije je bio zaposlenik Banovine, odakle je po sili zakona dobio otkaz zbog skidanja službenog pečata sa svoje imovine. Poznat je po tome što je bio trn u oku prethodnim vlastima, od Ive Baldasara, preko Andre Krstulovića Opare, pa sve do Ivice Puljka, zbog svojih oštrih karikatura i objava na društvenim mrežama.
‘Nastavak političkih previranja u Splitu’
Lovrić je posljednji put bio u fokusu javnosti kada je vijećnik Centra Bojan Ivošević komentirao njegovo imenovanje u Upravno vijeće Gradske knjižnice Marko Marulić kao “dno dna”. Ivošević je tada prozvao gradonačelnika Tomislava Šutu, naglašavajući da je Lovrić “Kerumov noćni čuvar”, te podsjećajući da je osuđen zbog skidanja državnog pečata DIRH-a, kao i zbog uvrede bivšem vijećniku Centra i osobi s invaliditetom, Luki Baričiću.
Lovrić, sociolog, filozof i doktor humanističkih znanosti, na prozivke je odgovorio karikaturama i objavama na društvenim mrežama, ističući svoj stav i način izražavanja kroz umjetnost i humor.
Ova promjena u Gradskom vijeću pokazuje nastavak političkih previranja u Splitu, s novim imenovanjima koja već sada izazivaju reakcije i komentare među vijećnicima i javnošću.

