Katamaran “Silba” isplovio je jutros, a ovo je isplovljavanje označilo početak Jadrolinijine sezonske brzobrodske linije Kraljevica-Crikvenica-Senj-Baška -Lopar-Rab-Lun na Pagu.
Nova linija održavat će se do 30. kolovoza. U početku su planirana četiri jutarnja polaska na tjedan iz Kraljevice s popodnevnim povratkom iz grada Raba, a od 10. srpnja linija će prometovati svakodnevno.
A sad ono što veliki dio putnika najviše zanima – cijene! Cijena karte u jednom smjeru od Kraljevice do Baške, Lopara ili grada Raba iznosi 25 eura, a za relacije Senj-Rab ili Baška-Rab cijena je 15 eura. Putovanje od Kraljevice do Crikvenice ili od Baške do Lopara dostupno je za 10 eura. Karte će biti dostupne na katamaranu Silba te online putem web-stranice i mobilne aplikacije Jadrolinije.
Liniju održava katamaran Silba kapaciteta 310 putnika, prilagođen brzom i ugodnom putovanju, a zadovoljan je i ministar Butković koji kaže:
“Čestitam Upravi Jadrolinije što je osmislila ovako dobar potez koji bi prije svega trebao biti olakšanje lokalnom stanovništvu, ali i turistima, s obzirom na ljetne gužve”, rekao je ministar.

Foto: Jadrolinija
J.T.

