Predsjednik Republike Zoran Milanović oglasio se na društvenim mrežama zbog snažnog nevremena koje je pogodilo Hrvatsku i izazvalo veliku štetu u Zagrebu.
“Zahvaljujem svim hitnim službama i njihovim djelatnicima koji pomažu ljudima i saniraju štetu izazvanu olujnim nevremenom koje je pogodilo više dijelova Hrvatske, najviše Zagreb i okolicu. Pripadnici gradskih i državnih hitnih službi od sinoć neumorno i savjesno čine sve moguće kako bi pomogli hrvatskim ljudima i pri tome se i sami izlažu opasnosti.
S obzirom na najave nastavka olujnog nevremena, pozivam građane da slušaju i poštuju upute nadležnih službi kako bi se izbjegle žrtve i veće nesreće te olakšalo postupanje hitnim službama. Isto tako, apeliram na građansku solidarnost i uzajamnu pomoć svima koji su u nevolji, posebno starijima i nemoćnima”, objavio je Milanović na Facebooku.
Kaos u Zagrebu, vjetar čupa stabla i krovove, ima ozlijeđenih
Opasno nevrijeme od četvrtka hara Hrvatskom, na snazi je crveno upozorenje DHMZ-a na izuzetno opasno vrijeme za Zagrebačku, Riječku i Gospićku regiju. Orkanski vjetar u Zagrebu je oštetio tramvajske vodove i rušio stabla. Noćas su izmjereni udari vjetra jači od 100 kilometara na sat.
Zbog opasnih vremenskih uvjeta otkazana je nastava u školama diljem Hrvatske. Lakše je ozlijeđeno nekoliko osoba, vatrogasaca i djelatnika službi. Jedna osoba je teže ozlijeđena u Zagrebačkoj županiji, nekoliko je lakše ozlijeđenih s područja Grada Zagreba, a jedna je potencijalno teže ozlijeđena, ali nije u životnoj opasnosti.
U intervencijama je lakše ozlijeđeno dvoje vatrogasaca i radnik Zagrebačkog holdinga, a dva radnika Zagrebačkih cesta imalo je prometnu nesreću. Najviše materijalne štete nastalo je u podsljemenskoj zoni, na zapadu grada te oko centra.

