Predsjednik Zoran Milanović dao je izjavu za medije nakon što je s predsjednicom Slovenije Natašom Pirc Musar posjetio Osnovnu školu Pećine u Rijeci u kojoj djeca uče i slovenski jezik. Tom je prilikom komentirao otkazivanje samita Brdo-Brijuni. Rekao je da imaju neke planove, no da je ovo morao otkazati.
“Dugo sam razmišljao jer sam godinama predsjednik i bilo bi po prvi put da se održava u Hrvatskoj. Ne mogu se velika pitanja rješavati, svjesni smo, nismo pretenciozni, ali nažalost predsjednik Srbije pretjeruje i dovodi me kao domaćina u nerješivu situaciju”, rekao je i dodao da ne želi objašnjavati da Hrvatska neće tenkovima krenuti Srbiju.
“Nažalost, ništa od Brijuna”, rekao je Milanović.
O Orbanovom porazu
Dodao je i da nije razgovarao s Viktorom Orbanom nakon što je sinoć poražen na parlamentarnim izborima u Mađarskoj.
“Vladao je 16 godina s velikim većinama. Ovi izbori su pokazali da je Mađarska funkcionalna izborna demokracija. Izgubio je izbore glatko, šaptom. Protivnik je ostvario ogromnu pobjedu. Sustav funkcionira, ne volim da itko zabada nos u Hrvatsku pa to ne volim raditi ni drugima”, rekao je Milanović.

