Policajca u Torontu ubio je u četvrtak osumnjičenik povezan s napadom na američki konzulat, priopćila je policija.
U ožujku su dvije osobe izašle iz bijelog terenca Honda oko 4:30 ujutro i ispalile više hitaca na zgradu američkog konzulata u Torontu prije nego što su pobjegle.
Pucnjava je oštetila vanjski dio zgrade, ali nije bilo ozlijeđenih.
43-godišnji policijski policajac iz Toronta istraživao je nekoliko pucnjava u širem području Toronta, uključujući napad na američki konzulat, kada je upucan i ubijen rano u četvrtak, rekao je šef policije Toronta Myron Demkiw.

Policija je oko 5.42 sati provodila očevid stambene zgrade kada je došlo do “razmjene vatrenog oružja”.
Jedan osumnjičenik bio je u pritvoru u bolnici dok su policajci tragali za drugim osumnjičenikom, rekao je Demkiw na konferenciji za novinare.
Napad na konzulat u ožujku uslijedio je nakon pojačanih napetosti zbog rata koji su pokrenuli SAD i Izrael protiv Irana krajem veljače, a uslijedio je nakon pucnjave na dvije sinagoge u Torontu prethodnog vikenda.
Više slijedi…

