U centru Zagreba došlo je prilično ružnog incidenta. Naime, na zagrebačkom Cvjetnom trgu jutros je vandalizirana pravoslavna crkva Preobraženja Gospodnjeg. Ubrzo nakon toga policija je uhitila jednog muškarca.
Predsjednik SDSS-a, Milorad Pupovac, gostovao je u Novom danu N1 televizije, gdje se osvrnuo na ovaj bezobrazan i nepotreban čin.
“Sama vijest i čin su zastrašujući. Ne znamo ništa o počinitelju pa ne možemo komentirati. No ne čudi me, nakon što pojedini desni mediji organiziraju kampanju protiv Srpske pravoslavne crkve, njezinih vjera i svećenstva, crtajući je kao izvor svekolikog zla, što ljudi pod različitim utjecajima posežu za takvih aktima nasilja, vandalizma i nečega što narušava uznapredovani oblik vjerskih sloboda u Hrvatskoj i među pravoslavnim vjernicima”, poručio je Pupovac.
Inače, jutros je građane na Cvjetnom trgu dočekao užasan prizor ispred crkve Preobraženja Gospodnjeg, gdje je počinitelj tijekom noći bacao stolce i druge stvari iz obližnjih kafića. Stvari je bacao na vrata crkve, ogradu i u dvorište. Policija je objavila kako je počinitelj jutro uhićen.

