Izraelski nogometaš Dor Peretz (31) ne dolazi u Dinamo! U ponedjeljak je došlo do konačne i završne komunikacije na relaciji Dinamo-Peretz i njegov menadžer, koja je završila tako da da je jedna od najvećih zvijezdi izraelskog nogometa, čovjek koji iza sebe ima najbolju sezonu karijere, odlučio ostati u Izraelu. Po onome što smo saznali, na odluku je utjecala njegova supruga, koja želi ostati u svojoj državi, te ne želi nigdje seliti.
Peretz ima i malo dijete, a jasno jest, obitelj je najvažnija. I tu se izraelskom veznjaku nema što zamjeriti. Imao je namjeru i želju doći u Maksimir, bio je u Zagrebu s suprugom i menadžerom, Zvonimir Boban ga je vodio i razgledanje metropole koja mu se dopala, ali eto, njegova ‘ljepša polovica‘ nije očito htjela promijeniti mjesto prebivališta. Kako smo saznali u Maksimiru, Peretz se zahvalio na gostoprimstvu, ‘deset‘ puta se ispričavao zbog toga što odjenuo Dinamov dres, bilo mu je jako krivo, ali eto, tako je ispalo.
A iz Španjolske je stigla vijest i još jednom – nedolasku u Dinamo. Naime, prije neki dan je u eter doprla informacija kako Dani Rodriguez (20), krilni igrač Barcelone Atletic koji igra na poziciji desnog krila, ali snalazi se i na lijevoj strani, neće nastaviti s rezervnom momčadi Barcelone iduće sezone. Dosta se pisalo o tome mladom igraču, izgledalo jest da bi mogao karijeru nastaviti u hrvatskom prvaku Dinamu. Nema tajne, Modri su ga željeli. Ali, uvijek se u transfernu priču uplete neki ‘ali‘…
– Barcelona nam ga želi prodati u transferu, ali mi to ne želimo, mi ga želimo na posudbu godinu dana, pa tek onda vidjeti hoćemo li ga otkupiti.
Tu smo informaciju također dobili iz maksimirskih izvora. Dinamo želi postupiti kao dobar gospodar, ne želi riskirati i odmah platiti milijun eura odštete, uz naravno bonuse koji bi bili uglavljeni u ugovor. Rodriguez je bio ozlijeđen, dugo nije bio na terenu, pa su sasvim logično, u Maksimiru željeli prvo desnokrilnog napadača dovesti na posudbu jednu sezonu, a tek onda vidjeti hoće li ga otkupiti.
Međutim, Barca nema istu ideju, ona ga želi odmah prodati, a to tako neće ići kad je Dinamo u pitanju. Tko zna, možda se nešto u međuvremenu promijeni, ali stvari zasada tako stoje. Nakon što neće doći Peretz, a po svemu i Rodriguez, Modri se okreću neki drugim rješenjima u kojima žele pojačati momčad. Nema nikakve drame, ima Kovačević na raspolaganju dovoljan broj igrača.

