Zagrebački odvjetnik Davorin Karačić koji je zajedno sa Markom Perkovićem Thompsonom podnio kaznenu prijavu protiv Danke Derifaj, kratko nam je komentirao odluku Općinskog suda u Splitu.
Naime, ovaj je sud odbio prihvatiti kazneni nalog iz optužnice protiv novinarke Derifaj i još jedne osobe, kojim ih se teretilo za narušavanje nepovredivosti doma najpoznatijeg hrvatskog pjevača.
“Mi smo podnijeli prijavu jer smatramo da taj prostor pripada domu. Ja nisam pisao optužnicu. ali i dalje tvrdim da je ta terasa dom Marka Perkovića Thompsona i svaki ulazak je povreda nepovredivosti doma”, odlučan je Karačić.
Karačić: “I dalje tvrdim, terasa je Thompsonov dom”
On dodaje da je tek od nas čuo za vijest o ovoj odluci, a obzirom da nije upoznat sa detaljima, nije mogao ništa konkretnije niti komentirati.
Podsjetimo, za optužene se tražila uvjetna kazna zatvora od četiri mjeseca uz rok kušnje od godinu dana. Sud je u obrazloženju naveo da optužnica ne sadrži dovoljno elemenata za donošenje takve odluke, zbog čega je predmet proslijeđen optužnom vijeću na daljnje postupanje. Pritom je naglašeno kako ovom odlukom nije odlučeno o krivnji optuženih, već isključivo o ispunjenosti proceduralnih uvjeta.
O svemu se oglasila i novinarka Danka Derifaj na svojem Facebook profilu: “Sutkinja Općinskog suda u Splitu odbacila je DORH-ov zahtjev za podizanje optužnice protiv snimatelja Petra Janjića i mene. Nismo upali u pjevačev dom, nego snimali priču o uzurpaciji tuđeg krova. Skoro deset mjeseci je prošlo, ali eto, konačno je crno na bijelo da smo radili svoj novinarski posao i logičan je zaključak da nema temelja za optužnicu.”

