U Vranjicu je održana velika ekološka akcija čišćenja podmorja tijekom koje je s morskog dna izvađeno oko 500 kilograma otpada. Akciju je organiziralo Društvo Crvenog križa Splitsko-dalmatinske županije u suradnji s ronilačkim klubovima DVD Vranjic, UPA Rostrum i REK Solin.
Čišćenje je započelo u 9 sati, a nakon dva sata ronjenja iz podmorja su izvađene brojne vreće otpada. U samoj akciji sudjelovalo je 30 ronilaca, dok su veliku pomoć na površini pružili lokalni stanovnici s ribarskim brodicama, koji su izvlačili prepune vreće morskog otpada.
Tekst se nastavlja nakon oglasa
Pomoć pružili mještani, volonteri i lokalne inicijative
Ekološka akcija provedena je uz podršku Mjesnog odbora Vranjic i građanske inicijative “Mjesto koje hoće živjeti”. U logističkom dijelu sudjelovalo je oko stotinu volontera i mještana, koji su svojim angažmanom pomogli da akcija bude uspješno provedena.
Organizatori ističu kako je cilj akcije bio ukloniti otpad iz mora, ali i dodatno osvijestiti važnost odgovornog odnosa prema prirodi, moru i okolišu.
“Vranjic treba biti na ponos današnjim i budućim generacijama”
Iz građanske inicijative “Mjesto koje hoće živjeti” poručuju kako ovakve akcije šalju važnu poruku zajedništva i brige za prostor u kojem ljudi žive.
Cilj je, kako navode, potaknuti zajedništvo i dodatno osvijestiti javnost o važnosti očuvanja mora i bioraznolikosti, kako bi Vranjic uz ovakve akcije bio na ponos današnjim i budućim generacijama, a ne samo simbol onečišćenja.
Moja reakcija na članak je…


