Šef Sindikata policije Hrvatske Dubravko Jagić, koji je na tom mjestu nezamjenjiv već desetljećima, ovih dana puni medijske stupce zbog otkrića da je sa sindikalnom plaćom vlasnik luksuznog automobila Lexus. Procijenjena vrijednost terenca kakav se rijetko viđa na hrvatskim cestama je više od 100.00 eura, no Jagić je novinarima Telegrama, koji su to otkrili, rekao kako je vozilo platio manje “jer zna ljude u Lexusu”.
Treba podsjetiti kako ovo nije prvi puta da se Jagić, poznat kao sindikalist koji upozorava na neodrživo stanje u policiji, male plaće i nedostatak primanja, hvali raskošnim stilom života. Prije petnaestak godina novinari tadašnjeg tjednika Globus primijetili su na fotografijama da Jagić, koji je i tada bio predsjednik policijskog sindikata, nosi Rolex, sat koji se smatra statusnim simbolom te si ga teško može priuštiti netko čak i sa iznadprosječnom plaćom. Taj je sat prestao nositi u javnosti nakon što je tjednik objavio priču.
Zbog svojih je “eskapada” svojedobno umalo i izbačen iz sindikata. Bilo je to 2022., kada je u medije dospjela snimka kako pjeva o “teškom sindikalnom životu” dok se brčka u bazenu. Pravdao se tada da se radi o privatnoj snimci koja je nastala u vikendici njegovih rođaka na području Jasenovca. Sindikat mu je tada izrekao opomenu pred isključenje.
Upitna poruka
Iako nije namjera tvrditi da je Jagić novac, kojeg očito ima sasvim dovoljno, stekao na neki protupravan način, sve ove priče ukazuju na potencijalni nesrazmjer onoga što govori u javnosti s onim kako živi.
Jer, pitanje je i kakvu poruku Jagić šalje policajcima, koji su danju i noću, po žegi i hladnoći, u rizičnim i teškim situacijama na terenu, dok on luta po vilama s bazenom i vozi se raskošnim Lexusom.

