Voditelj TV vijesti iz Iowe se zagrcnuo kad je dao otkaz na poslu u eteru, okrivljujući stanicu za fokusiranje na “trendove ili čiste vijesti” umjesto da izvuče ljude “iz njihovih mjehurića”.
Dustin Nolan, jutarnji voditelj NBC-jeve podružnice KWQC-TV 6 u Davenportu, postao je emotivan u petak najavljujući svoj odlazak s postaje na kojoj je radio od 2022.
“Odlučio sam se udaljiti od industrije vijesti”, započeo je. “Prije nego što se oprostim, samo želim reći, nadam se da svatko od vas koji mi je dopustio da budem dio vaših jutara zna koliko sam važan preuzeo ovaj posao, koliko mi znači što ste mi vjerovali posljednjih nekoliko godina da vam donosim vijesti ujutro.”
Nolan je naglasio da mu je cilj uvijek biti transparentan s gledateljima i pružiti javnu uslugu Quad Cities-u.
“Kada je u pitanju ovaj posao, sve što sam ikada želio učiniti je izvještavati o problemima koji su stvarno važni”, rekao je. “Uvijek sam vjerovao da mi, kao lokalna informativna postaja, vama, gledateljima, dugujemo najbolje što možemo učiniti, jer bez vas nitko od nas ne bi mogao raditi ovaj posao.”

“Također vjerujem da mi, kao lokalna novinska postaja, moramo biti više od trendova ili dezinficiranih vijesti, jer se zbog toga ljudi osjećaju nelagodno”, nastavio je.
“Zato su činjenice važne i zato radimo ono što radimo ovdje. Moramo izvući ljude iz njihovih mjehurića i zona udobnosti i natjerati ih da razmišljaju o svijetu u kojem svi živimo”, rekao je.
Uplakani voditelj zatim je pohvalio svoju suvoditeljicu i suprugu Jennu, koju je nazvao “najvećom suvoditeljicom u životu”. Njegova supruga trebala je ostati u programu koji vodi Grey Media.

Nolan je radio za KWQC od 2022., prema njegovom LinkedInu. Postaja se nalazi u Davenportu i pruža pokrivenost iz Quad Citiesa, koji uključuju Davenport i Bettendorf u Iowi te Rock Island i Moline u Illinoisu.
Nolan nije precizirao što planira raditi nakon odlaska iz novinarske industrije.

