Županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Simović za Dubrovački dnevnik je potvrdio kako je požar u Platu ugašen nešto nakon 23:00 sati, a kako će onaj koji je aktivan na granici s Crnog Gorom gasiti dva kanadera.
“Stižu nam dva kanadera. Požar je u Konavle ušao iz Crne Gore, poviše mjesta Bani, i prilično je daleko”, kazao je Simović dodavši kako je situacija u Crnoj Gori puno ozbiljnija.
“Iz našeg teritorija se vidi kako je tamo zahvatio popriličan dio. Kod nas nije puno ušlo, ali pokušat ćemo ga ‘smekšati’ uz dva kanadera, a onda se uspeti gore. Bit će se teško uspeti gore i naći neki put, ali radimo na tome”, izjavio je Simović.

