Gradonačelnik Mato Franković, odgovarajući na novinarska pitanja Dubrovačkog dnevnika, kazao je da ostaje pri stavu kako su odobrene dozvole za kratkoročno iznajmljivanje tako gdje to nisu trebale biti. U raskoraku je to s mišljenjem župana Blaža Peza koji je danas na Županijskoj skupštini kazao kako je sve po zakonu.
“Govorio sam to na osnovu presuda Upravnog suda u Splitu koji je više puta istaknuo, a sukladno žalbama stanara, da u višestambenih zgradama nije bilo moguće ishoditi dozvole za kratkoročni najam. To mišljenje i stav temeljim na odlukama suda, i ostajem pri tome. Vidio sam te odluke i nijedna nije srušena, tako da sve su postale pravomoćne – svi oni koji su se žalili, izgubili su dozvole za kratkoročni najam”, kazao je Franković.
Pezo je, pak, danas na sjednici kazao kako je sve rađeno po zakonu, što je potvrdila i inspekcija.
“Naš odjel za izdavanje dozvola radi odličan posao, ogroman posao radi. Mislim da smo tu poprilično učinkoviti i ažurni. Ono što je možda bilo u zadnje vrijeme u medijima, priče da su nekakvi akti izdavani nezakonito, to svakako odbacujem jer ništa nezakonito nije utvrđeno u postupcima i inspekcijama koje smo imali. Svi su dokumenti i rješenja koji su izašli uredna, ako je bilo neko vrijeme pitanje povijesne jezgre i tu imamo jasni upit koji smo poslali Ministarstvu, odgovoreno nam je da radimo sve po zakonu i da nema spora. Ako je nekome nešto sporno neka se javi Ministarstvu, a mi svoj posao radimo savjesno i bez repova”, rekao je Pezo.

